O ile oboje partnerów wspólnie wyraża zgodę na takie rozwiązanie, to seks bez zobowiązań jest całkiem przyjemną formą rozrywki, odprężenia i zaspokojenia się.

seks bez zobowiazan

Zasada jest prosta: on sprawia przyjemność jej, ona jemu, po czym rozchodzą się do domów. Czy takie relacje międzyludzkie istnieją? Zdania są podzielone, a w dużej mierze zależy to od płci.

Seks oczami natury

Kobiety bardzo często wiążą seks z miłością, mężczyźni robią to stosunkowo rzadko. Jak jednak zdefiniować miłość? Biologicznie jest to szereg pewnych reakcji chemicznych i fizycznych, których rezultat sprawia, że z danym partnerem czujemy się lepiej, a z innym gorzej. Jeśli więc trafimy na niezobowiązujący seks z doskonałym kochankiem lub kochanką, czym to się będzie różnić od miłości? Szczególnie orgazm jest momentem, w którym mózg pracuje bardzo intensywnie i wydziela wiele hormonów, w tym najlepszy i najgroźniejszy jednocześnie – endorfiny, zwane hormonem szczęścia. Im więcej zostanie ich wydzielonych, tym większa szansa na zakochanie się, często w przypadkowo poznanej osobie. Organizm ocenia drugą osobę pod względem najlepszych cech genetycznych, które mogą zostać przeniesione do potomków. Może się więc zdarzyć, szczególnie w przypadku kobiet, że seks bez zobowiązań zakończy się pozostawieniem numeru telefonu i często naiwnym czekaniem na ponowne nawiązanie kontaktu. W przypadku mężczyzn, stosunkowo rzadko zdarza się, by kobieta zdobyta na jedną noc stała się tą jedną, jedyną. W głównej mierze dlatego, że panowie lubią zdobywać, a przedstawicielka płci pięknej, która w tak prosty sposób oddała się, nie jest interesująca.

Zalety i wady

Seks bez zobowiązań ma jednak swoje zalety. Najważniejszą jest możliwość zaspokojenia seksualnego z drugą osobą, jeśli nie posiada się samemu stałego partnera. Daje to również pewną różnorodność partnerów, co działa szczególnie pobudzająco na panów. Im więcej partnerek, tym mniejsza szansa na przyszłe zażywanie tabletek na potencję, takich jak Levitra. Niestety, są i wady. Konieczność stałego zabezpieczania się prezerwatywą należy do jednej z nich. Bez znaczenia jest, czy kobieta zabezpiecza się w inny sposób. Nie zawsze wiadomo, kim jest osoba, z którą będzie się uprawiać seks. Stąd niezbędna jest ostrożność, szczególnie przed niechcianą ciążą albo chorobami wenerycznymi. Nie poleca się takich rozrywek po suto zakrapianych imprezach czy narkotykach. Nawet przypadkowego partnera, warto dobierać z rozwagą i nie decydować się na byle kogo. I szczególnie w przypadku mężczyzn, warto szczerze porozmawiać z kobietą przed finalnym stosunkiem. Może się zdarzyć, że ona od samego początku będzie chciała czegoś więcej, a takie przedmiotowe potraktowanie jej przez kochanka sprawi jej ból. O seksie bez zobowiązań możemy mówić tylko wtedy, gdy oboje partnerów chce dokładnie takiego przebiegu wydarzeń. Niewątpliwie prostszym, acz mniej ekscytującym rozwiązaniem jest, by posiadać jednego stałego partnera seksualnego, z którym można będzie spełniać wszystkie swoje fantazje, a seks z nim będzie zawsze tak samo cudowny. Viagra zobacz więcej