Kobiety są szczególnie narażone na spadek libido i niechęć do uprawiania seksu. Powodów jest bardzo wiele, ale wszystkie one muszą zostać skonsultowane z lekarzem.

kobieta seks problm

Problemy psychologiczne

Głównym powodem niechęci do miłości fizycznej są problemy psychologiczne, które przekładają się na konkretne objawy fizyczne. Najczęściej spotyka się suchość pochwy, co jest spowodowane niewystarczającą grą wstępną, brakiem zainteresowania partnerem, zmęczeniem czy stresem. Jest to stosunkowo łatwa do wyleczenia dolegliwość, w przeciwieństwie do męskiego odpowiednika, czyli problemów z erekcją. Panom zostaje zażywanie środków farmaceutycznych, takich jak Kamagra. O wiele trudniejszą do leczenia chorobą jest kobieca pochwica, czyli samoistne zaciskanie się mięśni pochwy, co uniemożliwia wprowadzenie penisa.

Kłopoty z ciałem

Brak ochoty na seks lub ból w trakcie stosunku to również pierwsze objawy chorobowe. Bardzo często w ten właśnie sposób rozpoczynają się zaburzenia hormonalne lub infekcje wewnętrzne. Jeśli problem będzie się utrzymywał przez dłuższy czas, konieczne jest skonsultowanie się ze specjalistą. Możliwą przyczyną jest również oziębłość seksualna. Leczenie nie zawsze musi polegać na zażywaniu farmaceutyków, ale również na bardziej kontrowersyjnych czynnościach, takich jak oglądanie filmów erotycznych, przeglądanie gazet dla dorosłych czy częsty petting i seks ze swoim partnerem. W przypadku braku poprawy w rozsądnym terminie, wskazana można być dłuższa terapia u seksuologa lub psychiatry.

Więcej na stronie http://www.ofeminin.pl/seks/zaburzenia-seksualne-kobiet-problemy-i-zaburzenia-seksualne-s569919.html