wzwod

Impotencja to dla wielu temat tabu. Zmagają się z nią nie tylko mężczyźni w podeszłym wieku, ale również coraz młodsi panowie, dla których problemy z erekcją są wstydliwym doznaniem. Nic więc dziwnego, że nie chcą oni o tym mówić i często zamykają się na otoczenie. Warto jednak wiedzieć, kiedy mówi się o impotencji. Jeżeli zauważysz przedwczesny wytrysk, całkowity brak orgazmu lub nie będziesz mógł osiągnąć pełnej erekcji, to jest to znak, że coś złego dzieje się w Twoim organizmie.

Nie zawsze jednak te objawy mogą wskazywać na problemy z erekcją. Jeżeli pojawiają się jednorazowo, mogą być spowodowane np.: stresem. Zaniepokoić nas powinna jednak sytuacja, gdy objawy utrzymują się długotrwale i pojawiają się częściej. Nie jest to jednak powód do tego, aby całkowicie zrezygnować z życia seksualnego. Impotencja w większości przypadków jest w 100% uleczalna i dlatego wizyta u lekarza nie powinna być odwlekana do ostatniej chwili.

Stopień nasilenia impotencji na podłożu fizycznym może być łagodny, umiarkowany i ciężki. Łagodny stopień nasilenia objawia się przedwczesnym wytryskiem, małą ilością spermy lub miękką erekcją, czyli wzwodem, który nie pozwala na osiąganie pełnej satysfakcji podczas stosunku. Powyższe objawy mogą świadczyć o chorobie, ale nie zawsze. Sporadycznie występują po dłuższej abstynencji seksualnej.

Umiarkowany stopień impotencji jest związany ze wzwodem częściowym. Erekcja może trwać tylko przez chwilę, a mężczyzna nie odczuwa satysfakcji seksualnej. Niekiedy jednak nie dochodzi do wytrysku, lub wytrysk jest przedwczesny, a wzwód osiągany jest po bardzo długim czasie.

Całkowity brak wzwodu to już ciężki stopień impotencji. Niestety takie sytuacje też się zdarzają, a mężczyzna nie odczuwa żadnej przyjemności ze stosunku. Seks jest możliwy, jednak bez większej satysfakcji i odczuwania jakiejkolwiek radości ze zbliżenia.

Aby walczyć z impotencją, należy zasięgnąć specjalistycznych porad lekarskich. Jest to niezbędne, aby skutecznie dobrać odpowiedni lek. Terapia farmakologiczna specyfikami Maxigra jest bardzo często zalecana przez lekarzy. Zanim jednak zdecydujemy się na któryś z nich, trzeba poddać się odpowiednim badaniom. Środki podawane doustnie lub domięśniowo stosuje się w przypadku zaburzenia gospodarki hormonalnej. Inaczej jest w przypadku zaburzeń związanych z układem krążenia, gdzie stosuje się zastrzyki w ciała jamiste penisa przed każdym stosunkiem. Bardzo dużą skuteczność wykazują leki, których działanie opiera się na zatrzymaniu wydzielania enzymu hamującego wzwód. Należy je zażyć 30 minut do godziny przed stosunkiem.

Levitra

 

W niektórych przypadkach problem z erekcją spowodowany jest czynnikami psychologicznymi. Zdarza się to najczęściej u młodych mężczyzn, którzy mają obawy przed zaspokojeniem swojej partnerki. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem jest psychoterapia, w której można uczestniczyć indywidualnie lub wspólnie z partnerem.

Jak pokazują powyższe przykłady, z impotencją można skutecznie walczyć. Tylko w skrajnych przypadkach terapia i leczenie farmakologiczne musi zostać zastąpione zastosowaniem protez i aparatów próżniowych. To jednak są pojedyncze przypadki. Najczęściej udaje się leczyć impotencję metodami bezinwazyjnymi.