Impotencja to dla wielu temat tabu. Zmagają się z nią nie tylko mężczyźni w podeszłym wieku, ale również coraz młodsi panowie, dla których problemy z erekcją są wstydliwym doznaniem. Nic więc dziwnego, że nie chcą oni o tym mówić i często zamykają się na otoczenie. Warto jednak wiedzieć, kiedy mówi się o impotencji. Jeżeli zauważysz przedwczesny wytrysk, całkowity brak orgazmu lub nie będziesz mógł osiągnąć pełnej erekcji, to jest to znak, że coś złego dzieje się w Twoim organizmie.
Nie zawsze jednak te objawy mogą wskazywać na problemy z erekcją. Jeżeli pojawiają się jednorazowo, mogą być spowodowane np.: stresem. Zaniepokoić nas powinna jednak sytuacja, gdy objawy utrzymują się długotrwale i pojawiają się częściej. Nie jest to jednak powód do tego, aby całkowicie zrezygnować z życia seksualnego. Impotencja w większości przypadków jest w 100% uleczalna i dlatego wizyta u lekarza nie powinna być odwlekana do ostatniej chwili.
Stopień nasilenia impotencji na podłożu fizycznym może być łagodny, umiarkowany i ciężki. Łagodny stopień nasilenia objawia się przedwczesnym wytryskiem, małą ilością spermy lub miękką erekcją, czyli wzwodem, który nie pozwala na osiąganie pełnej satysfakcji podczas stosunku. Powyższe objawy mogą świadczyć o chorobie, ale nie zawsze. Sporadycznie występują po dłuższej abstynencji seksualnej.
Umiarkowany stopień impotencji jest związany ze wzwodem częściowym. Erekcja może trwać tylko przez chwilę, a mężczyzna nie odczuwa satysfakcji seksualnej. Niekiedy jednak nie dochodzi do wytrysku, lub wytrysk jest przedwczesny, a wzwód osiągany jest po bardzo długim czasie.
Całkowity brak wzwodu to już ciężki stopień impotencji. Niestety takie sytuacje też się zdarzają, a mężczyzna nie odczuwa żadnej przyjemności ze stosunku. Seks jest możliwy, jednak bez większej satysfakcji i odczuwania jakiejkolwiek radości ze zbliżenia.
Aby walczyć z impotencją, należy zasięgnąć specjalistycznych porad lekarskich. Jest to niezbędne, aby skutecznie dobrać odpowiedni lek. Terapia farmakologiczna specyfikami Maxigra jest bardzo często zalecana przez lekarzy. Zanim jednak zdecydujemy się na któryś z nich, trzeba poddać się odpowiednim badaniom. Środki podawane doustnie lub domięśniowo stosuje się w przypadku zaburzenia gospodarki hormonalnej. Inaczej jest w przypadku zaburzeń związanych z układem krążenia, gdzie stosuje się zastrzyki w ciała jamiste penisa przed każdym stosunkiem. Bardzo dużą skuteczność wykazują leki, których działanie opiera się na zatrzymaniu wydzielania enzymu hamującego wzwód. Należy je zażyć 30 minut do godziny przed stosunkiem.
W niektórych przypadkach problem z erekcją spowodowany jest czynnikami psychologicznymi. Zdarza się to najczęściej u młodych mężczyzn, którzy mają obawy przed zaspokojeniem swojej partnerki. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem jest psychoterapia, w której można uczestniczyć indywidualnie lub wspólnie z partnerem.
Jak pokazują powyższe przykłady, z impotencją można skutecznie walczyć. Tylko w skrajnych przypadkach terapia i leczenie farmakologiczne musi zostać zastąpione zastosowaniem protez i aparatów próżniowych. To jednak są pojedyncze przypadki. Najczęściej udaje się leczyć impotencję metodami bezinwazyjnymi.